П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > НОВИНИ > НОВИНИ СЕЛИЩНОЇ РАДИ > Відповідальність батьків за невиконання своїх обов’язків

Відповідальність батьків за невиконання своїх обов’язків

За інформацією Служби у справах дітей Близнюківської селищної ради, на жаль, останнім часом почастішали факти неналежного виконання батьками своїх обов’язків.

«Зараз маємо звернення щодо жорстокого поводження дітей між собою, або, наприклад, маємо факт, коли діти на мікрорайоні «Черемушки» вирішили «допомогти» комунальникам і розкидали по дорозі сміття з баків, – розповідає начальник Служби Аліна Бухвостова. – Або заради розваги знищили всю городину на одній з ділянок. Окрема тема – дитяче жебрацтво. Неодноразово ми проводили бесіди з батьками, чиї діти просять гроші в громадських місцях, вигадуючи легенди про те, що у них сьогодні День народження, або інші подібні історії».

❗Окремо у Службі звертають увагу на тему дитячих блокпостів: “Волонтерство та патріотизм – шляхетні речі, але, шановні батьки, будь ласка, не забувайте про безпеку ваших дітей та водіїв на дорозі. Не створюйте аварійні ситуації!”

Важливо нагадати близнюківцям про відповідальність батьків за невиконання своїх обов’язків.

Отже, за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності а саме:

📌 адміністративної;
📌 кримінальної;
📌 сімейно-правової.

Нагадуємо, що ухиляння батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

⛔ Якщо ви стати свідком порушення прав дітей, або неналежного виконання батьками своїх обов’язків, зверніться, будь ласка, до Служби у справах дітей селищної ради за номером – 5-19-81.

Бережіть себе!

Близнюківська громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *