Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > «Ми допомагаємо всім, хто звертається за медичною допомогою», – Лариса Полікова

«Ми допомагаємо всім, хто звертається за медичною допомогою», – Лариса Полікова

Війна триває вже понад вісім місяців і за цей час Близнюківська центральна районна лікарня жодного дня не припиняла свою роботу. Про те, як лікарі надавали медичну допомогу місцевим жителям та внутрішньо переміщеним особам, співпрацю з військовим пересувним госпіталем, дієву роботу нових пакетів НСЗУ та придбання сучасного обладнання  – розповідає Лариса Полікова генеральний директор Близнюківської ЦРЛ.

– Ларисо Володимирівно, давайте почнемо розмову з того, чи змінився колектив лікарні з початку повномасштабного вторгнення армії рф та чи не розчаровані Ви особисто у своїх підлеглих?

– Наш колектив і до війни діяв як один злагоджений механізм, бо в медицині інакше не може бути, а війна лише підтвердила факт того, що дисципліна та відповідальність кожного учасника медичного процесу – запорука надання якісних медичних послуг населенню. Загалом сьогодні  штат нашого закладу складається із 175 осіб, з них 28 лікарів, 76 – середнього медичного персоналу, 20 – молодший персонал та 51 особа – це інші люди, без яких не було б повного функціонування закладу. 

Війна дійсно відкриває натуру людей, але загалом я не розчарована колективом. Фактично всі залишилися на робочих місцях, бо розуміли необхідність знаходження тут, у Близнюках. Додам, що продовжують стабільно працювати і три амбулаторії загальної практики сімейної медицини Близнюківської громади – Уплатнівська, Самійлівська, Верхньосамарська та фельдшерські пункти.

А власне 24 лютого, незважаючи на ризики, я відразу послала автомобіль до Харкова по знеболюючі медикаменти, щоб були в наявності у достатній кількості. Звичайно, зібрала колектив і пояснила, що всі повинні працювати, бо наші знання та навички зараз потрібні населенню як ніколи.

– Ларисо Володимирівно, розкажіть, будь ласка, про воєнний хірургічний госпіталь, який базувався у лікарні протягом п’яти місяців.

– Так, госпіталь у нас працював і я була рада, що завдяки капітальному ремонту будівлі, кабінети якої забезпечені необхідними умовами та обладнанням, і досить високій кваліфікації наших лікарів – ми можемо допомагати військовим медикам у їхній важкій роботі. Співпраця була дієвою і вигідною всім, бо працювали в єдиному подиху та й не розділяли пацієнтів. Наголошу, що цивільним теж за потреби надавалася медична допомога. 

Я дуже боялася того, що хтось може зрадити і здати ворогу важливий медичний об’єкт, бо люди таки різні, але, слава Богу, обійшлося. 

До слова, саме під час базування госпіталю показав свою необхідність наш харчоблок, в якому окрім варочного цеху та витяжної системи, передбачено і душову та санітарну кімнати. Допомагали кухарям лікарні готувати для військових і працівники закладу дошкільної освіти «Сонечко». 

В цілому, то були важкі морально та виснажливі фізично місяці для всіх. Власне госпіталь функціонував паралельно з нашою основною діяльністю.

– Традиційно лікарня щороку укладала угоди з НСЗУ – Національною службою здоров’я України. В який період це відбувається і чи не змінила війна процедуру чи власне самі пакети послуг?

– Перепідписання угод відбувається на початку року і діє до його кінця. То ще в січні 2022 року нам дали дозвіл на надання таких послуг: хірургія одного дня; реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах; первинна медична допомога; медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій; профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах; стоматологічна допомога дорослим та дітям; ведення вагітності в амбулаторних умовах; езофагогастродуоденоскопія (відео-ендоскопічна система); колоноскопія; супровід і лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги; стаціонарна та мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям. 

Воєнні дії тільки підтвердили, що все це потрібно людям, особливо реабілітація та паліативна допомога. Адже безліч військових після операцій отримували реабілітаційні послуги, а в паліативному відділенні знаходились внутрішньо переміщені особи з Барвінкового, Балаклії, Ізюма тощо.

Загалом в нашій лікарні за сталим графіком працюють терапевтичне, неврологічне, педіатричне, гінекологічне, хірургічне, паліативне, реабілітаційне та поліклінічне відділення, які розгорнуті на 70 цілодобових ліжок. Медикаменти, згідно з національним переліком маємо, пацієнти, які лікуються на стаціонарі, забезпечені триразовим харчуванням. Завдяки гуманітарній допомозі маємо перев’язочний матеріал в хірургію та й інші медпрепарати, які використовуємо за призначенням.

– Ще до війни на сесії селищної ради було прийнято низку програм для підтримки медичної галузі у Близнюківській громаді. Чи діють вони зараз?

– Так, діють. В цілому програм було три – це «Програма удосконалення медичної допомоги населенню Близнюківської селищної територіальної громади  на 2021-2023 роки», «Програма удосконалення медичної допомоги жителям Близнюківської селищної ради на засадах сімейної медицини на 2021-2025 роки» і «Програма забезпечення кадрами та застосування місцевих стимулів для медичних працівників лікувально профілактичних закладів Близнюківської селищної територіальної громади  на 2022-2024 роки». 

З минулого року відбулося значне оновлення медичних апаратів, рівних яким немає навіть в Лозівській громаді, серед них сучасна відео-ендоскопічна система. За кошти місцевого бюджету для паліативного відділення ще в 2021 році придбано кисневу станцію, а ще одну куплено за кошти, виділені з державного бюджету. Також мають чудове оснащення наші паліативне та реабілітаційне відділення, то пацієнти приїжджають лікуватися звідусіль. 

Щодо забезпечення кадрами, то успішно працює Програма застосування місцевих стимулів, адже селищна рада забезпечує нових лікарів житлом, а після підписання контракту на п’ять років спеціаліст отримує заохочувальні підйомні кошти. То у нас працюють нові лікарі – це невропатолог Плішан Ангеліна Валеріївна, терапевт Говорова Альона Ігорівна, Шокало Володимир Юліанович, хірург Андерсон Артем Ігорович та гінеколог Лариса Валеріївна Кисельова.

Додам, що за всі вісім місяців роботи у воєнний час жодного разу не було затримки заробітної плати працівникам лікарні. Більше того, люди навіть отримували премії за роботу. То дієву підтримку селищної ради ми відчуваємо в повному обсязі. 

– Попереду непростий зимовий період. Чи забезпечена Близнюківська ЦРЛ генераторами резервного живлення для безперебійної роботи в холодну пору року та під час віялових відключень електроенергії?

– Близнюківська ЦРЛ – багатопрофільний заклад, який забезпечує діагностику, лікування, догляд невідкладних станів та надання вторинної допомоги. Для безперервної роботи будівля забезпечена генератором резервного живлення, який дає можливість безперервно працювати стаціонарному корпусу. В планах – встановлення ще одного, більш потужного генератора.

Стосовно опалення, то у нас є власна котельня, оснащена додатковим генератором, який сприяє постійній роботі насосів в економному режимі. 

– Капітальний ремонт Близнюківської лікарні, яка ввійшла до переліку об’єків  проєкту Президента України «Велике будівництво» завершено і, як виявилося, всі вдосконалення лікарняного закладу запрацювали на повну потужність саме зараз – під час війни, розв’язаної ворожою росією. Чи маєте Ви змогу продовжувати облаштовувати територію закладу зараз?

– Завдяки проєкту ми розпочали капітальний ремонт нашого медичного закладу у листопаді 2019 року і якраз у лютому цього року повинні були завершити повністю всі роботи. Війна не дала нам змоги вчасно здати документи, то ми зробили це лише у серпні. 

Після капітального ремонту маємо багато переваг, серед яких забезпечення приймального відділення необхідними речами для прийому пацієнтів, щоб можна було проводити санітарно-гігієнічні заходи. Також виконано всі вимоги для лікування інклюзивних хворих. Ми давно мріяли і про пандуси, і про відповідний розмір дверей і, звичайно, про ліфт,  в якому поміщалася б каталка. Раніше медсестрички транспортували лежачих пацієнтів на своїх плечах. Звичайно, чудово, що працює і система витяжки та кондиціонери тощо. Життя продовжується і в час, коли ворог руйнує об’єкти критичної інфраструктури, ми намагаємось вдосконалити нашу лікарню, бо вона необхідна для надання медичних послуг українцям. Ми розробляємо проєкт для проведення ремонту поліклініки та інших споруд, що розташовані на території ЦРЛ. А також продовжуємо облаштовувати територію закладу. Ось зараз за підтримки Донецької залізниці отримали саджанці хвойних дерев, то висаджуємо їх, а ще розбиваємо квітники. Вірю, що всі деревця приймуться, а квіти після тривалої зими розквітнуть, бо хочеться мирної весни.

– Наостанок про коронавірусну хворобу. Чи є зміни в проведенні щеплень від ковіду?

– Дякую за запитання, бо воно дуже актуальне. За негативними подіями сьогодення ми забуваємо про небезпеку, яка загрожує життю і здоров’ю громадян від зараження коронавірусною інфекцією COVID-19. 

Хочу наголосити, що на тлі сезонних захворювань ковід вражає людей ще більше. То відтепер профілактична вакцинація від цієї інфекції  входить до щорічних обов’язкових щеплень.

Проконсультуйтесь з сімейним лікарем і прямуйте до поліклінічного відділення Близнюківської лікарні, де фахівці швидко зроблять вам щеплення. Не ігноруйте порадами лікарів, бережіть своє здоров’я!

 Записала Ірина ВОРОНКІНА

Оновлення в колективі

Андерсон Артем Ігорович – лікар-хірург вищої категорії. Працював в міських лікарнях Кременчука. З вересня 2022 року  – в КП «Близнюківська ЦРЛ»


Кисельова Лариса Валеріївна – лікар акушер-гінеколог вищої категорії. З жовтня 2022 року працює в КП «Близнюківська ЦРЛ».


Шокало Володимир Юліанович – лікар- офтальмолог. З 1992 року працював у Барвінківській ЦРЛ. В зв’язку з воєнними подіями змінив місце проживання і тепер працює в КП «Близнюківська ЦРЛ».


Плішан Ангеліна Валеріївна – лікар-невропатолог. Після закінчення вузу працювала в міській клінічній лікарні м. Дружківка.  З 2022 року трудиться в КП «Близнюківська ЦРЛ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *