П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Янголи добра. «Війна показала реальне обличчя кожної людини», – Ольга Гончаренко

Янголи добра. «Війна показала реальне обличчя кожної людини», – Ольга Гончаренко

Благодійність, волонтерство – це те, чим сьогодні займаються дуже багато людей. Серед них і Ольга Гончаренко з Близнюків. Ця чарівна жінка захоплюється випіканням тортів, а ще її знають як людину, яка пригощала своїми смаколиками лікарів та працівників бригад екстреної медичної допомоги Близнюківщини та Лозівщини.

Повномасштабне вторгнення рашистів кардинально змінило життя жителів Близнюківської громади, як і всіх українців. Ольга каже: «Війна показала реальне обличчя кожної людини. То зараз я намагаюсь тримати всіх на відстані витягнутої руки. Втім, за місяці  протистояння українського народу я почала тісно спілкуватися з Іриною Орловою.  Разом з сестрою Оленою Шкребець Іра робить дуже важливі речі, життєвонеобхідні багатьом людям. Ось я і скооперувалася (посміхається) з цими чарівними волонтерками. Власне, Ірина займається безліччю справ, знаходячи, доставляючи та роздаючи гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам і допомагаючи військовим. А я долучаюсь до її діяльності, займаючись збором солодощів. Раніше сама пекла тортики та булочки, розвозила їх на блокпости, а зараз мені вже важко стояти біля печі, то оголосила в соціальних мережах збір солодощів. Чоловіки ж, як діти, люблять поласувати смачненьким. То чому не подарувати нашим захисникам хоч трішки радості від домашньої випічки?!»

Варто зазначити, що Оля чекає на дитину, і зовсім скоро вона вдруге стане мамою. Але припиняти свою волонтерську діяльність, незважаючи на вагітність, жінка не збирається.

Торт від подруги. Фото Ірини Орлової

 «Я роблю те, що вважаю за потрібне. Зараз допомагаю Ірині Орловій, бо ця тендітна жінка звалила на свої плечі величезний обсяг роботи», – зазначає Гончаренко.  А потім додає, погладжуючи животик: «Скажу по секрету, я на деякий час відправила себе у декретну відпустку. Більше часу приділяю сину Нікіті. Готую його до першого класу, бо, коли народиться його братик, часу на це не буде».

Ольга з сином Нікітою. Фото О. Гончаренко

На запитання, чи не боїться народжувати під час війни, жінка з викликом відповідає: «Та не боюсь. Ми з чоловіком Олександром планували другу дитину, і ось диво сталося. То  з радістю і хвилюванням очікуємо на появу на світ ще одного синочка. Життя продовжується, а війна рано чи пізно закінчиться. Хіба що зараз важко з коробками із солодощами, які приносять люди, підніматися на четвертий поверх»…

Ось такі вони – молоді люди цього століття: наполегливі, патріотичні, сильні та незламні, як і їхні батьки.

Торт для волонтерів. Фото О. Гончаренко

Додам, що батько Олі – знаний у Близнюківській громаді фермер Олександр Якович Тищенко. Він жодного дня не стояв осторонь і допомагав військовим як пальним, так і ремонтом техніки. «Мій батько робить дуже багато справ для наближення перемоги над московітами, – каже Ольга, – але  не любить про це говорити. А оцінкою його благодійної діяльності є подяки від захисників та їхня довіра».

Автор Оксана ГРАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *