Понеділок, 5 Червня, 2023
Головна > ВІЙНА > ВОЛОНТЕРИ > Венеція – Близнюки. Насірови та «Люксембург, Люксембург»

Венеція – Близнюки. Насірови та «Люксембург, Люксембург»

Наші славні земляки – Аміл і Раміл Насірови, як відомо, є учасниками хіп-хоп гурту «Курган & Агрегат», зіграли головні ролі у фільмі Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург».

До слова, варто нагадати, що близнюківські хлопці залетіли в інтернет із треком про сільську бійку у 2014 році, а тепер головні «Селюки» українського YouTube — справжні кінозірки.

Майбутніх головних героїв кінострічки режисер фільму Антоніо Лукіч запримітив на одному з інтерв’ю і одразу ж звернувся до них в месенджері з пропозицією співпраці. 

Попри те, що для Насірових «Люксембург, Люксембург» — дебют у кіно, впоралися брати гідно, хоча їм невідома історія життя в неповній сім’ї. До речі, тато Аміля та Раміля зіграв у фільмі… батька головних героїв Миколи та Василя.

Торік Насірови з Лукічем поїхали на Венеційський кінофестиваль представляти фільм із собою в головних ролях. Але це були вже не ті «Курган & Агрегат», які зі всього «тягнули прикол» – це були культурні посли України, які розуміли важливість присутності на події такого масштабу. У день світової прем’єри делегація фільму вийшла до фотографів із плакатами «Уявіть собі фільми без батьків. З початку російського вторгнення тисячі українських дітей лишилися без батьків».

«Люксембург, Люксембург» було знято 2021 року, але з початком повномасштабного вторгнення росіян історія про відсутнього батька для українців набула зовсім іншого виміру — саме до цієї проблеми і  намагалася привернути увагу світової спільноти творча група стрічки. 

А ось українська премʼєра фільму відбулася  5 квітня 2023 року у нас – в селищі міського типу Близнюки, бо це мала Батьківщина Насірових. 

До районного будинку культури, де проходила церемонія і показ фільму, привезли всі атрибути великих культурних подій: червоний хідник, фірмові стенди, фотографів. Приїхала навіть Volvo, якою на екрані герої подорожують із Лубнів до Люксембургу. Редакція газети «Нове життя» розробила дизайн та роздрукувала 425 квитків на показ, які розкупили миттєво. Виторг становив 68 тисяч грн — ці кошти передані на потреби ЗСУ. А інакше на події за участю «Курган & Агрегат» і бути не могло. 

З початком великої війни Аміль та Раміль несамовито волонтерять, а третій учасник «Курган & Агрегат» — Євген Володченко вступив до лав ЗСУ. Аміл і Раміл постійно збирають кошти, закуповують усе необхідне для військових і відправляють на передову. Звітують про виконану роботу в соціальних мережах.

З 13 квітня у прокаті стартувала стрічка «Люксембург, Люксембург», що слідом за «Мавкою» та «Памфіром» стає в ряд українських фільмів, які точно варто подивитися.

Фільм Антоніо Лукіча “Люксембург, Люксембург” зібрав 5,59 млн грн за перший вікенд прокату (включаючи понеділок), його переглянуло понад 36,400 глядачів. Стрічка виробництва кінопродакшену ForeFilms, продюсерів Володимира Яценка і Анни Яценко, стала номером 1 за результатами кінопрокатного вікенду та показала другий найкращий старт серед українських проєктів з часу початку повномасштабного вторгнення. 

А ми пишаємося тим, що наші земляки стали знаменитими на весь світ та, головне, не втратили патріотизму та людяності.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО СЮЖЕТ ФІЛЬМУ:
1998 рік. У маленькому місті Лубни живуть брати Вася і Коля. Вони близнюки, але геть різні.
Вася — спокійний та поміркований, Коля — проти системи, гультяй і хуліган. Вася — взірцевий поліцейський, який щосили намагається просунутися кар’єрними сходинками, Коля — водій маршрутки, який недолюблює своїх пасажирів і має проблеми з законом. Вася — порядний сімʼянин і батько, Коля ж, попри свій бунтівний характер, усе ще живе з мамою.
Життєві шляхи братів майже не перетинаються, але все змінює телефонний дзвінок із далекого Люксембургу: батько Колі й Васі, який пішов від них багато років тому, помирає і хоче попрощатися.
У кінострічці «Люксембург, Люксембург» український режисер Лукіч продовжує досліджувати одвічний конфлікт батьків та дітей. У своєму першому фільмі  «Мої думки тихі» він розповідав про відносини матері й сина, тепер настала черга звернутися до батька. «Люксембург, Люксембург» режисер присвятив своєму батьку, у стрічці справді відчувається багато спогадів і рефлексій. А кардинально різні образи братів є відображенням внутрішнього конфлікту автора, втіленням стосунків Антоніо з татом.

Матеріал підготували: Ірина Воронкіна
Сергій Попов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *