Субота, 6 Червня, 2026
Головна > ВІЙНА > Дії служб: як громада реагує на обстріли Верхньосамарського старостату

Дії служб: як громада реагує на обстріли Верхньосамарського старостату

Верхньосамарський старостат знову опинився під ворожими ударами. Упродовж останніх двох діб обстріли ворожими безпілотниками типу «шахед» у нічний і денний час завдають шкоди мирним жителям села Червоне. Люди змушені жити в постійній тривозі.

Після кожного факту обстрілу до населеного пункту негайно виїжджають усі відповідні служби і, звісно, в першу чергу – староста Олена Залізовська. На місці працюють рятувальники, які оцінюють масштаби пошкоджень і забезпечують безпеку, а також поліцейська слідчо-оперативна група для фіксації наслідків ворожої атаки.

с.Червоне . Після ворожих обстрілів

Роботу правоохоронців координує начальник СПД №1 Лозівського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області майор поліції Євген Шаповал. Він каже: «Основне завдання служб — оперативно відреагувати на кожен виклик, підтримати людей та зробити все можливе для мінімізації наслідків атак. Постраждалим надається допомога, мешканцям роз’яснюють порядок дій у разі повторних обстрілів, а вся зібрана інформація передається до відповідних інстанцій. Я особисто виїжджаю в населені пункти. Разом зі мною на місці подій працюють поліцейські підрозділу, криміналісти та поліцейський офіцер громади, який обслуговує цю територію. В даному випадку – це Еміл Насіров. Всі пошкодження та уламки ворожих БПЛА документуються, як і наслідки обстрілів, людям надається необхідна допомога».

с.Червоне . Після ворожих обстрілів

До реагування на кожен випадок обстрілу постійно долучається і заступник Близнюківського селищного голови Олексій Лисенко. Він особисто виїжджає на місця трагедій, щоб координувати роботу служб на рівні громади. «Фіксуємо всі пошкодження і руйнування, спілкуємося з людьми, складаємо відповідні акти. Надаємо психологічну та матеріальну допомогу, організовуємо роботи з тимчасового відновлення або збереження житла. Комунальні служби надають необхідні матеріали для консервації пошкоджених будинків — закривають вікна, дахи, допомагають мінімізувати подальші руйнування. В подальшому комунікація з мешканцями здійснюється через старосту, яка акумулює запити та передає їх відповідним службам», — зазначає посадовець.

За словами заступника селищного голови, серед пошкоджених є як будинки, в яких ніхто не проживає, так і оселі, де мешкають люди і навіть сім’ї з дітьми. Тим, хто залишився без можливості проживати у власному житлі, надаватиметься соціальне житло на період, доки держава не забезпечить подальші механізми відновлення та компенсації.

Спільна мета — підтримати людей, зафіксувати кожен злочин ворога та зробити все можливе, щоб мешканці громади не залишилися сам на сам із наслідками війни.

Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь