Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

Старостинські округи
Найбільш обговорюваною темою цього тижня було створення старостинських округів. «Нагадаю, що проголосований депутатами Верховної Ради у першому читанні законопроєкт № 4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» визначив норму кількості населення для створення округу в 1500 осіб – і тоді ми б планували створення семи старостинських округів у нашій громаді. Однак, у другому читанні до законопроєкту були внесені зміни і запропоновано вже кількість населення не менше 500 осіб – тоді лише колишні Надеждинська та Новоукраїнська сільські ради не могли б стати старостинськими округами, а інші залишилися б на місцях. Втім, на сьогоднішній день Закону України стосовно цього питання ще немає, але, маю надію, найближчим часом його приймуть. Наголошую, старостинських округів та старост у Близнюківській громаді буде стільки, скільки визначить Закон, а в перехідний період, повірте, жодна територія без нагляду не залишиться», – зазначив Геннадій Король.
Також очільник громади нагадав, що за будь-якими адміністративними послугами треба звертатися як безпосередньо до Близнюківської селищної ради, так і до спеціалістів І категорії відділу з питань соціального захису населення, які працюють у селах Бурбулатове (099-495-85-61), Верхня Самара (098-502-79-72), Криштопівка (093-303-12-40), Лукашівка (096-869-13-79), Новонадеждине (066-146-65-51), Самійлівка (095-177-02-15, 050-778-09-30), Уплатне (095-902-90-99).

Звернення громадян
Найчастіше люди звертаються до селищної ради за вирішенням земельних питань, неякісного стану автомобільних доріг між населеними пунктами, автобусних перевезень та водопостачання. Проведено зустрічі з населенням сіл Берестове та Широке. В той час, коли берестівчан хвилювали питання децентралізації та майбутнього розподілу на старостинські округи, в Широкому, де багато людей утримують велику рогату худобу, цікавилися розмірами пасовищ та можливістю випасати худобу. Також висловлювали побоювання самовільного захвату землі та просили врегулювати автобусне пасажироперевезення. Широчанці були стурбовані і відсутністю цілодобового водопостачання та пункту штучного запліднення корів. Селищний голова розповів: «Роботи по регулюванню водопостачання розпочнуться відразу при встановленні сприятливої погоди. Стосовно роботи пункту штучного запліднення – проведено перемовини з головним ветеринарним лікарем громади і досягнуто певної домовленості. Зазначу, жителі Берестового просили відремонтувати місток в напрямку до Новоукраїнки, то знову ж таки, тільки-но погода дасть можливість, його полагодять. Наразі ми формуємо громадські пасовища, і в деяких населених пунктах виникають проблеми, як-от у Широкому та на територіях колишніх Острівщинської та Лукашівської сільських радах, де розорано багато угідь. Вивчаємо ці питання і намагаємося їх вирішити якнайшвидше. Величезною проблемою в усіх населених пунктах громади є відсутність якісної питної води, то працюємо й над цим питанням. Але треба розуміти, що одночасно всі проблеми розв’язатися не можуть».

Дороги та автобусні перевезення
«Я знайшов найгіршу дорогу в нашій громаді – це ділянка Криштопівка – Широке. Добре, що тут не пролягає маршрут шкільного автобуса. Ремонт цієї дороги потребує величезних вкладень, навіть якщо її просто вирівняти грейдерами. Втім, першочергово ремонтуватимемо дорогу на Самійлівку, бо вона перевантажена рухом транспортних засобів, і по ній дітей возять на навчання до Криштопівського ліцею, – розповів Геннадій Король. – Стосовно доріг по селищу, то в найгіршому стані дорога по вулиці Залізничній, та й інші потребують хоча б підсипання та ямкового ремонту. Але поки що увагу та кошти спрямовуватимемо на ремонт доріг, через які пролягають маршрути шкільних автобусів.
Щодо перевезення пасажирів, то людей їздить мало, а стан доріг взагалі не дозволяє перевізникам виїжджати на маршрути. Запевняю, ми робимо все можливе, щоб заохотити їх працювати на території нашої великої громади, але набагато краще було б мати свої автобуси та маршрутки.

Сесія
19 березня відбулася позачергова VІІІ сесія селищної ради VІІІ скликання, де на черзі денній розглядалося питання реорганізації медичної галузі нашої громади. Депутати проголосували про відкладення реорганізацію цих двох підприємств до 20 червня поточного року. То, коли будуть укладені угоди з НСЗУ та надійдуть необхідні для утримання лікарень кошти, тоді й об’єднаємо дві медичні галузі у єдину структуру, що дасть можливість надавати більш якісні медичні послуги та ефективно використовувати надходження.
В розділі «Різне» відбулось досить бурхливе обговорення питання створення старостинських округів та надання адміністративних послуг на місцях, але, як роз’яснювалося вище, – очікуємо прийняття відповідного Закону України.

Спілкування в онлайн режимі
19 березня протягом майже чотирьох годин тривало онлайн спілкування очільника громади з жителями, під час якого всі бажаючі мали змогу задавати запитання Геннадію Королю і відразу отримувати відповіді на них. «В цьому є сенс, – по завершенні резюмував керівник, – то плануватимемо онлайн зв’язок щомісяця. Завдяки живому спілкуванню з місцевим населенням, селищна рада як керівний орган має змогу відслідковувати ситуацію в тому чи іншому населеному пункті, чим покращуємо управління громадою, бо її територія величезна, і ми багато про що не знаємо. Одне прохання: пишіть, будь ласка, своє реальне ім’я та прізвище і вказуйте, в якому селі ви живете».
Про наступний ефір ви дізнаєтеся заздалегідь із новин. До слова, вже зараз ви можете задавати свої запитання Геннадію Королю, телефонуючи за номерами: 095-044-38-50 (Ірина Воронкіна) або 050-700-99-99 (Олена Шаріпова).
Також можна залишити запитання у повідомленнях на офіційній сторінці громади у Фейсбук.

Працевлаштування
Багато громадян, а це часто висококласні спеціалісти, які мають досвід роботи з людьми та документообігом, звертаються до селищної ради з проханням допомогти у працевлаштуванні. Селищний голова просить поставитися з розумінням до відмов, адже зараз штат укомплектовано достатньою кількістю робочих місць.
Він пояснює: «Це дуже болюча тема для мене. З розширенням повноважень селищної ради ми ще набиратимемо спеціалістів, бо маємо в планах створення культурно-мистецьких центрів, центру надання соціальних послуг, утворення школи мистецтв. Також формується нова структура – центр соціальних служб, про роботу якого дізнаєтеся згодом. До слова, вже сьогодні надходять заяви на громадські роботи, але почнемо набирати людей тільки після встановлення сухої погоди, тобто перед самим початком робіт».
Медицина
Незабаром у приміщенні лікарні працюватиме цілодобовий аптечний пункт, який матиме ліцензію на видачу наркотичних засобів. Шукаємо підприємця, який встановить у лікарні бахіломати для зручності пацієнтів та полегшення роботи техпрацівників.
До селищної ради звернулися медики швидкої допомоги з проханням обладнати під’їзд до прийомного відділення лікарні, бо через ремонтні роботи та погодні умови подвір’я медичного закладу перетворилося в суцільну калюжу. Тимчасово засипано під’їзд доменним шлаком, є надія на завершення ремонту будівлі та прилеглої території вже в цьому році.
Ще ведеться активна робота над встановленням комп’ютерного томографу в лікарні.

Спорт та культура
Поступово починаємо фокусувати увагу на розвитку спорту та культури. Плануємо задіювати всі сільські клуби і аматорські колективи. Наразі розробляється нова програма, метою якої є підняття рівня культурного розвитку населення. Щодо спорту, то маємо високий потенціал, але поки що не відпрацьовано системну роботу.
23 березня у спортзалі села Садове відбулося відкриття секції вільної боротьби, де професійний тренер виховуватиме майбутніх чемпіонів. Раніше така секція вже функціонувала у селищній раді, то з початком тренувань налагодиться і безкоштовний підвіз дітей від будівлі селищної ради у Близнюках до спортзалу у Садовому і назад після тренування.

Втілення проєктів у життя
Багато запитань надходить щодо подальшого використання будівлі колишньої райдержадміністрації. Група проєктантів вже працювала там, і в подальшому весь перший поверх буде адаптовано під сучасний великий і комфортний Центр надання адміністративних послуг.
Приїжджали спеціалісти і в Самійлівку для огляду теперішнього стану новозбудованої Самійлівської амбулаторії сімейної медицини та прилеглої до неї території, то незабаром і там кипітиме робота по вдосконаленню власне будівлі та облаштування подвір’я.
Наостанок повідомляємо, що селищна рада взяла участь у конкурсі Харківської обласної ради «Разом в майбутнє» і подала для розгляду проєкт «Поліпшення надання транспортних послуг мешканцям Близнюківської та Лозівської громад».

Олена Шаріпова, підбирач довідкового та інформаційного матеріалу селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *