Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

БЛАГОУСТРІЙ

Селищна рада здійснює облік автобусних зупинок на території громади. Це потрібно для розуміння, які з зупинок потребують ремонту, а які – заміни. Чи на часі ці роботи у нашій громаді, де настільки жахливі дороги, що автобуси подекуди відмовляються ними їздити? Так, на часі.
«Автобусні зупинки, на наш погляд, – це одна з тих речей, що дозволяє немісцевим зрозуміти, які люди тут живуть. Безгосподарні, байдужі, чи навпаки, – відповідальні та діяльні. Тому в найближчій перспективі занедбані та зруйновані автобусні зупинки на Близнюківщині відійдуть в історію», – зазначив Геннадій Король.

Щодо стану близнюківських доріг, нагадаємо, що за їхній стан між населеними пунктами відповідає Служба автомобільних доріг у Харківській області. Чи може громада вплинути на це державне підприємство? На жаль, ні, але звернути увагу на проблеми нашої території – місцева влада може.
«Після останньої сильної зливи ділянка дороги на території колишньої Алісівської сільської ради вкотре перетворилася на вирву. По цій дорозі курсує шкільний автобус, тому зараз ми б’ємо тривогу і знову звертаємося до Служби автодоріг з проханням ліквідувати окреслену проблему, – розповів селищний голова. – Паралельно готуємо звернення до народних депутатів України Володимира Літвінова та Юлії Світличної щодо внесення змін в законодавство, які б дозволили громадам здійснювати ремонт доріг загального користування місцевого значення без участі Служби автомобільних доріг, тобто, власним коштом».

Вже сьогодні у співпраці громади та обласної служби автомобільних доріг було розпочато ремонтні роботи на дорозі «Лозова-Роздолівка».
До 1 липня триватиме оновлення проєктних робіт з реконструкції близнюківського гуртожитку, що по вулиці Ткаченка, 35, – у багатоквартирний будинок та будівлі колишньої контори у Садовому – у молодіжний спортивно-оздоровчий комплекс. Джерело фінансування робіт – Державний фонд регіонального розвитку та Європейський інвестиційний банк.
Наразі вже замовлено проєктні роботи з реконструкції стадіону імені М.Биченка у Близнюках. Готується документація на ремонт покрівлі Самійлівського ліцею, ведуться розрахунки по утепленню базових закладів освіти громади та благоустрою прилеглих територій цих навчальних закладів.

ДОВКІЛЛЯ

Минулого тижня троє працівників Близнюківської селищної ради отримали посвідчення громадських інспекторів з охорони довкілля.
Це – важливий крок у напрямку розвитку нашої громади. На жаль, ми маємо прикрі факти розорювання прибережних смуг річок, величезну кількість стихійних сміттєзвалищ, використання гербіцидів у населених пунктах. Від попереджень та прохань перейшли до дій. Отже, тепер реагувати на екологічні правопорушення Близнюківська громада у співпраці з Державною екологічною інспекцією у Харківській області буде оперативно та нещадно.
Нагадуємо, відповідно до ст. 35 Закону України «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в тому числі орендарі земельних ділянок, при здійсненні господарської діяльності зобов’язані надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування відомості про застосування пестицидів та агрохімікатів. Тому важелів впливу на порушників у громади цілком достатньо.

СПОРТ

Імена близнюківських спортсменів минулого тижня лунали у різних регіонах країни.
Так, наші гирьовики взяли участь у Чемпіонаті України з гирьового спорту, де показали один з кращих результатів. Влада Кулікова та Крістіна Скрипка привезли додому «золото», а Анастасія Бегеза, Даниїл Букін та Валерія Масловська стали бронзовими призерами. Окрім цього, наші гирьовики гідно представили громаду під час змагань за Кубок апостола Андрія Первозванного у Запоріжжі.

Не відстають від гирьовиків і спортсмени, які займаються вільною боротьбою. Діти нашої громади здобули чотири перших та два других місця на турнірі за Кубок пам’яті тренера з вільної боротьби Юрія Руденка. Змагання проходили у Лозовій.

Олена ШАРІПОВА, підбирач інформаційного
та довідкового матеріалу селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *