Вівторок, 31 Січня, 2023

Башилівка

Навколо Башилівки, яка розкинулася у мальовничих місцях на лівому березі річки Самари, скупчилися менші села – Червоне, Новоіванівка, Лугове, Софіївка, Новопокровка, Рясне.
Кількість населення у цьому населеному пункті нещодавно складала більше 300 осіб. Тут функціонувала велика школа, дзвенів дитячим сміхом дошкільний навчальний заклад, на сільському стадіоні проходили спортивні змагання, із вікон красивого Будинку культури лилася музика, а завдяки базовому сільгосппідприємству – ПСП «Україна» – село процвітало, бо був свій млин, олійниця, хлібопекарня, велика молочно-товарна та свино-ферми тощо.
Сьогодні у Башилівці функціонує фельдшерсько-акушерський пункт, велика типова будівля двоповерхового закладу освіти стоїть серед села як закритий, але ретельно відремонтований (!) з енергозберігаючими вікнами та дверима музей під вікритим небом. Слід зазначити, що місцеві жителі доглядають за територією цього закладу, бо навколо немає чагарників, всі деревця побілені та обкопані, огорожа ціла та й тротуарна плитка не знівечена. Здається, що діти та вчителі просто пішли на канікули. Така ж ситуація і з дитячим садком. Магазинів у селі раніше було декілька – зараз один, але крам у ньому хороший, то їздять до Башилівки скуповуватися навіть верхньосамарці. Красивий у цьому селі і заклад культури (на фото), в будівлі якого функціонує сільська бібліотека. Завідуюча бібліотекою-філією Валентина Немеш розповідає: «Читачів у бібліотеці чимало, і книжковий фонд становить 7.5 тисяч екземплярів, але він не поповнюється, а хотілося б мати більше книг українських авторів. Втім, башилівці дуже дружні та щедрі, то багато книг, які користуються у читачів популярністю, бібліотеці просто дарують. В нашому селі багато людей похилого віку, які не можуть дійти до бібліотеки, то ношу їм літературу додому. Частими гостями у мене є й школярики, вони переглядають книги, читають, іноді допомагають їх «лікувати», а ще малюють, бо, мабуть, сама обстановка їх на це налаштовує. У нас є два зали, де зібрана література для дітей та дорослих, але будівля не опалюється, то, йдучи на роботу, одягаюсь якомога тепліше, іноді вмикаю обігрівач, а дитячий зал до літа взагалі закриваю на ключ». На жаль, на вулицях Башилівки наразі повно порожніх будинків, до яких приєдналася ще й досить ошатна зовні будівля сільської ради. Все менше дітей ганяють на велосипедах, і, як сніжна лавина, зростає кількість нарікань на погані дороги та відсутність робочих місць, що підштовхує молодих людей шукати інші місця для життя.

Відео можна подивитися в групі Нове життя у Фейсбуці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *