Субота, 1 Квітня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Герої не вмирають

Герої не вмирають

2 травня 2014 року в селі Карпівка Слов’янського району російські бойовики переносними зенітними ракетними комплексами збили два вертольоти Мі-24 ЗСУ, які патрулювали в районі міста Слов’янська.

У результаті обстрілу п’ятеро офіцерів із двох екіпажів Бродівської авіабригади загинули, один отримав поранення.

Серед загиблих був наш земляк – капітан Микола Топчій, трагічна загибель якого стала для жителів Близнюківщини першою лихою звісткою з війни, яка наразі триває вже шостий рік поспіль.Микола Топчій народився в селищі Близнюки.

Навчався у Близнюківській середній школі. Як і його два брати, з дитинства мріяв літати. Закінчив Васильківське ВАТУ, Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Більшу частину життя віддав військовій авіації, п’ять разів брав участь у миротворчих місіях ООН у Ліберії.

У доленосному 2014 він був бортовим авіаційним техніком вертолітної ланки 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, в/ч А2595, м. Броди. З початком антитерористичної операції на сході України військові льотчики 16-ї ОБрАА виконували завдання в районі Слов’янська і Краматорська в Донецькій області, яке й стало останнім в житті Миколи Миколайовича.

1 червня 2016 року в Близнюківському ліцеї відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки, присвяченої пам’яті випускника цього освітнього закладу Миколи Топчія. У Харкові є в’їзд Миколи Топчія.

Пам’ятаємо! 
Не забуваємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *