Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > В Україні очікується подорожчання алкогольних напоїв.

В Україні очікується подорожчання алкогольних напоїв.

Швидше за все, вартість підніметься на 6-7% в магазинах, істотного подорожчання не передбачається.

Про це розповів експерт ринку алкогольних напоїв Ігор Товкач в ефірі програми «Зворотній зв’язок» на телеканалі «Україна 24».

«Думаю, що споживання не зменшиться в зв’язку з прийняттям цієї постанови, тому що зміна ціни на полиці без створення буде кардинальною. 6%, 7% – це не кардинальні зміни», – сказав Товкач.

Експерт зазначив, що частка нелегального ринку в Україні сягає 52-54% від всього споживаного людьми алкоголю.

«Якщо рухатися просто за відсутності антиалкогольних програм, як це роблять всі країни, то, збільшуючи ціну, ми просто будемо збільшувати частку тіньового алкоголю», – пояснив він.

На тлі зростання цін на продукти в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства запропонували підвищити ціни на алкоголь. Йдеться як про роздрібні, так і про оптові ціни. Причому підвищення цін торкнеться майже всього асортименту напоїв.

У пояснювальній записці зазначається, що нинішній розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкоголь ввели ще у вересні 2018 року. З урахуванням зростання цін на сировину, енергоносії та витрат на оплату праці, необхідно їх відкоригувати.

Пропонується підвищити мінімальні роздрібні ціни на:

горілку і лікеро-горілчані вироби – на 6,2%
віскі, ром і джин – на 5,9%
коньяк і бренді – на 5,5%
виноробну продукцію, сидр, перрі (вміст спирту не більше 8,5%), вермути і виноградні вина з додаванням екстрактів – від 8,2 до 34,2%
ціни на вина виноградні натуральні, ігристі вина і газовані винні напої не змінюються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *