Субота, 4 Лютого, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > В Україні очікується подорожчання продуктів до літа

В Україні очікується подорожчання продуктів до літа

З початку 2021 року помітно подорожчав борщовий набір, соняшникова олія, курячі яйця. Експерти відзначають, що подорожчання продовжиться.

Є кілька причин подорожчання продуктів, повідомляє «Главком».

Перш за все, відзначають фахівці, триває світове подорожчання продуктів. Також на вартості продуктів позначається сезонний фактор і зниження обсягу пропозиції ряду товарів, таких, як м’ясо та морська риба.

Сезонний фактор росту цін посилився через пізню весну, а ціни на перші овочі нового врожаю поки високі.

«Рік тому рання полуниця із Закарпаття продавалася 10 квітня, в цьому році – на два тижні пізніше і ціни захмарні – до 200 грн/кг. Те ж стосується ранніх овочів борщового набору», – говорить директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин вважає, що в травні ціни на борщнабор нового врожаю піднімуться на 70-80%. За кілограм молодої моркви, буряка, капусти доведеться сплатити близько 30 грн/кг.

Свинина до літа, швидше за все, не подорожчає, а сало навіть подешевшає на 30-40% або до 60-80 грн/кг. Так буває щороку внаслідок спекотної погоди.

УI кварталі 2021 року споживча інфляція прогнозовано перетнула верхню межу цільового діапазону 5% ± 1 в. п.. Проте пришвидшення було біль істотним, ніж очікувалося.

Великодній кошик в 2021 році обходиться українцям мінімум в 780 гривень, що на 25,8% або 160 гривень дорожче, ніж в минулому році (620 грн в 2020 році).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *