Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

Благоустрій

Топ-темою цього тижня став ремонт доріг. Чи не вперше на Близнюківщині розпочато роботи відразу у декількох напрямках.
За сприяння депутата Харківської обласної ради Олександра Діденка стартувала реконструкція автошляху «Лозова-Роздолівка», який не знав ремонту довгі роки і вже скоро мав всі шанси стати непридатним для проїзду.
Також цього тижня було досягнуто домовленості між селищною радою та ПСП «Володимирівське» про ремонт 1800 м дороги комунальної власності у селі Новонадеждине. Роботи будуть виконані на умовах співфінансування.
Окрім цього, у співпраці з обласною службою автомобільних доріг почалися роботи з ліквідації величезної ями на ділянці між Добровіллям та Верхньою Самарою. Приємно, що з власної ініціативи і без жодного фінансування з бюджету громади до роботи долучилися місцеві представники бізнесу. Так, свою техніку надали СТОВ «Самара», ПСП «Україна» та Валерій Мілюков.
Окрема подяка підприємцям Валерію Співаку, чия техніка після сильної зливи працювала на замуленій ділянці між Микільським та Андріївкою, та Ігорю Биченку, чия техніка теж розчищала одну з місцевих доріг від мулу. «Соціально відповідальний бізнес – це нова форма співпраці для нашої громади. Мрію про те, щоб у майбутньому було престижно змагатися, наприклад, не кількістю розораних пасовищ, а добрими справами для своєї маленької батьківщини», – зазначив Геннадій Король.

Земельні питання

Головною новиною цього тижня стало перше у громаді судове рішення щодо розірвання договору оренди землі та повернення двох ділянок загальною площею 20 га громаді. Причиною позову Лозівської місцевої прокуратури до одного з підприємців стала самовільна зміна землекористувачем виду угідь – пасовища використовувалися як рілля, через що бюджет селищної ради недоотримав значні кошти.
Нормативна грошова оцінка пасовищ у 5 разів нижча, ніж ріллі. Відповідно, коливається і розмір орендної плати.
За словами очільника громади, це рішення має бути «сигналом» для інших товаровиробників, які вважають, що їхні незаконні дії залишаться безкарними. Час зрозуміти, що так, як було колись, вже не буде.
Також тема розорювання пасовищ піднімалася на зустрічі Геннадія Короля з очільником Лозівської окружної прокуратури Романом Травкіним. Останній запевнив, що у порушеному питанні винятків не буде – покарання понесуть всі.

Медицина

Неприємно це констатувати, але цього тижня громадяни скаржилися на незадовільну роботу КП «Близнюківської ЦРЛ». Причиною нарікань стали непорозуміння стосовно безкоштовних та платних медичних послуг.
Нагадуємо, що для того, щоб отримати вторинну або третинну медичну допомогу безкоштовно, пацієнту потрібно мати направлення від сімейного лікаря або вузького спеціаліста.
Безкоштовно надаються практично всі види медичної допомоги, окрім такої, що не вважається критично важливою, – масаж, фізіотерапія, пластична хірургія, планова стоматологія (оплачуватиметься лише невідкладна).
Шановні близнюківці, якщо ви сплачуєте за медичні послуги, які мають бути безкоштовними, будь ласка, повідомте про це селищну раду за корпоративним номером телефону – 066 893 97 01.

Бібліотеки

27 травня відбулася чергова ХIІ сесія VIII скликання Близнюківської селищної ради. На чергу денну було винесено 50 питань. Розгляд проєкту рішення «Про утворення старостинських округів» було відкладено через те, що закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» до цього часу не підписано Президентом.
На цій сесії депутати розглянули низку важливих для громади питань, найбільш резонансним та обговорюваним серед яких стало закриття 11 сільських бібліотек-філій. Нагадаємо, депутати визнали доцільним закриття сільських бібліотек-філій – структурних підрозділів КЗ «Близнюківська публічна бібліотека», розташованих у сільських населених пунктах громади, де менше 500 осіб зони обслуговування.
Загалом за цим критерієм було відібрано 11 закладів: Башилівська, Вишнева, Миколаївська Друга, Надеждинська, Новоолександрівська, Новопавлівська, Новоукраїнська, Олександрівська, Семенівська, Степівська та Шевченківська сільські бібліотеки-філії.
Рішення було прийнято відповідно до рекомендацій Державних соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року № 72. У документі вказано, що публічна бібліотека відкривається на 500-800 осіб зони обслуговування за умови, що відстань між бібліотеками не більше ніж 3 кілометри.
Наступний крок – погодити доцільність оптимізації мережі публічних бібліотек з Міністерством культури та інформаційної політики України. Чи означає формулювання «закриття» повну ліквідацію? Ні! Рішення щодо майбутнього кожного окремого закладу будуть прийматися індивідуально.
При виведенні з мережі деяких бібліотек обслуговування населення буде здійснюватися шляхом книгоношества, або створення бібліотечних пунктів.
«Ми не плануємо знищувати сільські бібліотеки, як вважають деякі. Наша мета – осучаснити ці заклади, зробити їх відкритим простором громадського життя у селах, де читачі будуть проводити час із задоволенням. Як тільки нам буде відома позиція Мінкульту щодо того, що громаді робити з бібліотеками, які не відповідають соціальним нормативам, ми знову винесемо це питання на розгляд сесії. Зауважу, що по кожному закладу буде прийматися окреме виважене рішення», – зазначив Геннадій Король.

Гарні новини

Наостанок про те, чим наша громада може пишатися. По-перше, це надходження до бюджету від сплати земельного податку за землі залізничного транспорту, які вже наступного року зростуть у 60 разів!
«Громада замовила нормативну грошову оцінку земель залізниці, розташованих на території Близнюківської селищної ради, на останній сесії її було затверджено. Відповідно до законодавства, оцінка почне діяти з наступного року. Це дозволить збільшити суму земельного податку, сплаченого за ці землі, у десятки разів», – розповів Геннадій Король.
Окрім цього, керуючись Порядком використання субвенції з обласного бюджету бюджетам сільських, селищних, міських територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради, Близнюківська селищна рада погодила з депутатом Харківської обласної ради Ігорем Ясинським пропозицію щодо виділення 100 тисяч гривень на придбання меблів для амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Самійлівка.
Також у громади з’явилася можливість придбати комп’ютерну та оргтехніку для бібліотек. Бюджет субвенції, погодженої з обласним депутатом Олександром Турінським, склав 300 тисяч гривень.

Олена ШАРІПОВА, підбирач інформаційного
та довідкового матеріалу селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *