Вівторок, 17 Травня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > Редакція газети «Нове життя» виборола друге місце.

Редакція газети «Нове життя» виборола друге місце.

Ну що ж, ось і завершилися змагання редакцій – «Турбобатл-2», започатковані Тернопільським прес-клубом та агенцією медійного простору «АБО». Протягом трьох місяців 9 редакцій з різних областей України отримували щотижня нові завдання і намагалися виконати їх якомога швидше та якісніше. Всього ми пройшли 12 раундів, а це досить тривалий час.

Якось так непомітно в житті журналістів «Нового життя» з’явилася білка, і вона не давала нам спокою ні вдень, ні вночі. Для тих, хто не в курсі,– білка – символ Турбобатлів, і збирали ми, виконуючи завдання, жолуді саме для неї.

Для нас, газетярів, завдання були не такими вже й новими, але цього разу акцент зроблено на подачу матеріалів на сайтах, то вже тут менторам доводилося нас підучити, за що ми їм безмірно вдячні.

Відразу наголошу, що колектив редакції газети «Нове життя» цілеспрямовано йшов до перемоги, то працювати довелося понаднормово. Адже «легенькі і надпрості» завдання виявилися далеко не простими. Ошелешили нас ментори відразу, «замовивши» абетку, в якій кожна літера означала б якусь важливу подію чи об’єкт, чи людину з нашої громади… Перший шок через годинку минув, і ми колективно почали придумувати віршовані рядочки, які б охарактеризували життя нашої громади та прославили наших славних земляків (подивитися «Абетку» можна в №34 газети «Нове життя» та на сайті nove.in.ua). Наш креатив сподобався не всім менторам, але його оцінили відвідувачі сайту, кількість яких у день, коли ми виставили матеріал, значно збільшилася.

Такий же високий сплеск відвідуваності сайту ми спостерігали, коли дали можливість землякам скористатися онлайн-сервісами, завдяки яким, не виходячи з дому, можна і субсидію оформити, і побутові послуги оплатити, і до лікаря записатися…

Зауважу, що давно вже ми виношували мрію зробити у нас на сайті таку підтримку нашим землякам, та все якось руки не доходили, але ось.. диво… і чарівний пендель «Турбобатлів» таки зрушив з місця камінь, під який вода довго не текла.

Щосереди ми очікували на завдання від Євгена Фролова трішки з острахом. З одного боку здавалося: ну що нас може вибити з колії, коли ми заядлі газетярі зі стажем?! З іншого: вже після абетки зрозуміли – не все так просто, літо 2021 для «Нового життя» буде надто спекотним, особливо враховуючи малу чисельність штату, відпускний період і масу наших нових проєктів.

Втім, якою б «кров’ю» нам не давався той чи інший матеріал, підхід до «турбобатлівських завдань» був дещо іншим, ніж традиційний.

В підсумку, окрім набутого досвіду в оформленні сайтів, ми отримали чудові теми та топові матеріали для газети.

Втім, головне не це – ми досягли результату, і він досить вагомий. Так, кількість відвідувачів нашої сторінки у Фейсбуці значно збільшилася; щодо сайту, який і так є досить популярним серед користувачів інтернету, то сама подача матеріалів і їхній стиль змінився, що, звичайно, не залишилося поза увагою шанувальників «Нового життя».

А ще ми підняли теми, про які й не думали раніше. Наприклад, взявши для розробки чи не найкращу вулицю селища – Віри Складнєвої – виявили безліч проблем, про які навіть не здогадувалися.

За час змагань ми писали статті про ініціативну молодь та берегиню краєзнавчого музею; про бібліотеки та безпритульних тварин; готували відеоролик про культурне життя близнюківців та розповсюджували світлину медичних працівників Центру невідкладної медичної допомоги; розробили рейтинг найгірших доріг нашої громади та оглянули будівлі, які конче необхідно ремонтувати. Також прожили декілька годин разом з Денисом Суярком, який від народження є людиною, прикованою до інвалідного візка, і зробили висновок, що селище Близнюки зовсім не пристосоване для людей з такими фізичними проблемами.

А ще обговорювали теми інклюзії та закриття шкіл, неякісного стану доріг та цікавих назв магазинів та кафе, проводили ревізії ставків та мріяли разом з молодими людьми, які своє майбутнє пов’язують лише з Близнюківською громадою…

І це далеко неповний перелік того, що за цей час ми зробили разом з менторами «Турбобатлів».

Змагання закінчено,  і редакція газети «Нове життя» виборола почесне ДРУГЕ місце. А сьогодні трішки сумно, бо, дописуючи завдання тринадцятого вирішального раунду, приходить розуміння того, що вже з наступного тижня «гнати» новий матеріал на вихідних не обов’язково, хоча.. чому ні? Теми, дані менторами, обов’язково матимуть своє продовження, адже у селищі багато вулиць, жителі яких щодня зіштовхуються з якимись проблемами, про які навіть не здогадується місцева влада; у нашій громаді є будівлі, які потребують ремонту, бо їх треба зберегти; в ТОП найгірших доріг Близнюківщини точно ввійде більше, ніж 5 напрямків; а молодих людей, які свою долю бачать в рідній громаді, – багато!

Тож шлях «Нового життя», окреслений участю у «Турбобатлах-2»,  триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.