Понеділок, 20 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > 117 пересувних відділень будуть надавати поштові послуги в Харківській області

117 пересувних відділень будуть надавати поштові послуги в Харківській області

У рамках стратегії 100% автоматизації в найближчий рік Укрпошта автоматизує всі відділення в селах Харківщини, де проживає більш як 1200 жителів. Для цього поштовий оператор встановить близько 50 комп’ютерізованих робочих місць та запустить майже 120 пересувних відділень у 1479 населених пунктах Харківської області. Офіційний запуск пересувних відділень відбувся 24 вересня 2021 року в Харкові за участі голови Харківської ОДА Олександра Скакуна та директора Харківської дирекції Укрпошти Юрія Савченка.

Кожного дня Укрпошта надає соціально важливі послуги населенню нашої області не дивлячись на погодні умови та пору року. І ми бачимо, що зараз відбувається запит від населення на якісний доступ до широкого спектру цифрових послуг навіть у самому віддаленому селищі. Тому ми вітаємо запуск проєкту  Пересувні відділення поштового зв’язку. Це дуже важливий крок на шляху отримання сучасних та якісних послуг кожним подвір’ям у сільській місцевості. І реалізація цього проекту позитивно вплине на розвиток сіл нашої області. Дозвольте привітати Вас з запуском цього проєкту та вручити ключі від спеціально облаштованих автомобілів для бригад пересувних відділень – зазначила голова Харківської обласної ради Тетяна Петрівна Єгорова-Луценко.

 “Новий формат роботи Укрпошти – це, в першу чергу, можливість надати мешканцям маленьких населених пунктів доступ до  цифрових послуг. Мова і про оплату карткою, і про зняття готівки з картки, і про перекази. Решту послуг, таких як доставка пенсій, посилок, періодики, оформлення передплати, продаж товарів першої необхідності Укрпошта продовжує надавати у звичному форматі, з тією лише різницею, що із запуском пересувних листоноша надаватиме всі послуги , в тому числі проведення оплат і сплату рахунків, приїжджаючи до кожного клієнта» – прокоментував директор Харківської дирекції Укрпошти Юрій Савченко.    

У 2021 році понад 800 пересувних відділень запрацюють у Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській областях. Частково у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій та Житомирській. У 2022 році Укрпошта запустить ще близько тисячі пересувних відділень. До того ж всі листоноші мобільних відділень отримають нові термінали 3 в 1 для покращення клієнтського сервісу та оптимізації процесів звітності.

Фінансування проєкту здійснюється власними силами поштового оператора, а також кредитними коштами від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Відповідна угода була підписана в листопаді минулого року та передбачає інвестиції у розмірі 33 млн євро на закупівлю та оснащення автомобілів пересувних поштових відділень. Доавтоматизація стаціонарних сільських відділень та закупівля мобільних терміналів для пересувних відділень, а також інтеграція нових IT-систем коштуватиме компанії ще близько 20 млн євро. Усі ці витрати Укрпошта покриє з власних прибутків.

У рамках презентації проєкту гостям продемонстрували автомобілі Citroёn Berlingo L2 «worker», які дообладнали для того, щоб внутрішня конфігурація задовольняла усі вимоги для ефективної роботи мобільної пошти. Авто розраховані на трьох людей та обладнані робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, систему GPS, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб поштова команда працювала комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф.

Закупівлю авто для останнього етапу впровадження пересувних відділень, як і всі попередні,  Укрпошта провела через систему електронних публічних закупівель ProZorro. Завдяки цьому компанія придбала базовий автомобіль за ціною на 21,3% нижчою за ринкову: роздрібна ціна Citroёn Berlingo L2 «worker» на березень 2021 становить 572,7 тис. грн. Вартість повноцінного дообладнаного пересувного відділення склала 679,4 тис. грн. У ціну включені вартість матеріалів та робіт для трансформації автомобілів, додаткового обладнання, брендування, гарантія на 5 років, ремонт і технічне обслуговування кожного автомобіля протягом 150 тис. км за принципом «full-service» тощо.

Нагадаємо, що проєкт стартував у 2018 році у Чернігівській області зі 130 авто пересувних відділень. У 2020 році 500 авто запрацювали ще у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській та Черкаській.

Довідково

Проєкт «Пересувні відділення» – це проєкт Укрпошти, мета якого покращити якість надання поштових, логістичних і фінансових послуг у селах з населенням до 1,2 тис. осіб. Пересувне відділення – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає до домівки користувача з усіма послугами, що надає пошта, продуктами, а у період пандемії коронавірусу – ще й ліками. Проєкт вже реалізовано у 7 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській. Жителі маленьких сіл та хуторів мають доступ до повного спектра послуг Укрпошти у точці присутності (приміщенні, де надає послуги начальник відділення або листоноша села) або пересувному відділенні, яке приїжджає безпосередньо до їхніх дворів та домівок. Працівникам Укрпошта пропонує роботу на повну ставку, пересування маршрутом у сучасному автомобілі та можливість отримання премій у рамках програм заохочень праці.

Укрпошта – це національний оператор поштового зв’язку України, який надає понад 50 видів логістичних, фінансових, поштових та інших послуг. Представляє Україну у Всесвітньому поштовому союзі. Укрпошта має найбільшу мережу: близько 12 000 об’єктів поштового зв’язку (поштамти, поштові відділення, пересувні відділення та точки присутності по всій Україні), які забезпечують покриття у 100% населених пунктів. Укрпошта з штатом в майже 65 тис. працівників є другим найбільшим роботодавцем в Україні.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Банк уже взяв на себе зобов’язання щодо надання майже €14,5 млрд у рамках 490 проєктів по всій країні. Інвестиції поєднуються з підтримкою політики, яка сприяє боротьбі з корупцією, належному управлінню державними підприємствами, структурним реформам та формуванню більш прозорого ділового середовища.

Харківська дирекція Укрпошти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *