Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > МЕДИЦИНА > Генератори лікарням Харкова від ООН

Генератори лікарням Харкова від ООН

Віктор Забашта, Директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, зазначив, що генератори вкрай важливі для безперервної роботи

Дві медичні установи в Харкові – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17 – отримали цього літа дизель-генератори в межах проєкту, що фінансується Українським гуманітарним фондом та впроваджується ЮНОПС. Представники Управління ООН з координації гуманітарних справ та ЮНОПС відвідали отримувачів допомоги, аби обговорити, як саме обладнання сприятиме їхній роботі найближчими місяцями.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Харкові є центральною установою в області, що забезпечує роботу бригад швидкої допомоги. В області працює близько 200 бригад, що реагують на виклики громадян. Віктор Забашта, директор Центру, зазначив: “Ми отримали загалом 3 генератори. Один із них установлений при адміністративному приміщенні Центру, а решта – при відділеннях, де базуються бригади екстреної медичної допомоги. Безперебійне електропостачання є ключовим для нашої роботи: нам потрібні джерела енергії для підтримки диспетчерських послуг, системи збору кардіографічних даних Телекард, GPS-моніторингу дзвінків та пересування карет швидкої допомоги, комунікації між центральним офісом та бригадами швидкої допомоги. Велика частина обладнання, що використовується, є електричним та потребує регулярної підзарядки, яку можливо здійснити завдяки наявності генераторів при відділеннях”.

Завдяки цим генераторам, Центр зможе продовжувати працювати незалежно від перебоїв електропостачання, реагуючи на виклики та надаючи пацієнтам необхідну допомогу. В середньому Центр обслуговує 30 тис. викликів на місяць.

Лікарня №17 у Харкові – багатопрофільний заклад охорони здоров’я із сильним хірургічним відділенням, що надає мешканцям міста послуги широкого профілю. Із 2020 року вона є однією з центральних установ міста для лікування пацієнтів із COVID-19. Олександр Зливка, заступник медичного директора лікарні, прокоментував: “Отриманий генератор підтримує роботу 9-поверхового корпусу, де розміщується діагностичне відділення, відділення терапевтичного профілю на 240 ліжок, які в разі потреби переоснащуються для надання допомоги хворим  на COVID-19. Варто зазначити, що він також забезпечує роботу ліфтів у випадку вимкнення світла. Критично важливо забезпечити надійне постачання електроенергії до всіх приміщень, щоб обладнання могло функціонувати, а лікування продовжувалося за планом”.

Проєкт “забезпечення енергетичної стабільності лікарень в Україні” за підтримки УГФ передасть 141 генератор лікарням у різних містах України, визначеним Міністерством охорони здоров’я. Установи Харківської області вже отримали п’ять генераторів, а ще дев’ять одиниць зараз у дорозі. Обладнання підвищить стійкість роботи лікарень і дасть їм змогу надавати критично важливі послуги охорони здоров’я в умовах активних бойових дій, незалежно від підключення до центральної електромережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *