Субота, 1 Квітня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Під молитовним захистом дружин

Під молитовним захистом дружин

Безстрашні, мужні, витривалі, добропорядні та сміливі – такими є наші захисники, серед яких і жителі Близнюківської громади.
Про те, як боронять рідну землю воїни Близнюківщини, піде мова далі. А розкажуть про своїх чоловіків їхні вірні половинки – сестри Валентина та Ольга.

Валя з 2012 року пліч-о-пліч будує долю з Ігорем Лиманом, який народився та виріс у Криштопівці. Коли у 2014 році почалися бойові дії на сході України, то Ігор підписав контракт і пішов служити піхотинцем у 93-тю окрему механізовану бригаду «Холодний Яр». Після закінчення контракту трішки побув вдома і знову повернувся на службу, але вже в іншу частину.

І. Лиман

Дружина захисника каже: «Мій обранець військовий, і я знала, що пов’язую своє життя з відповідальним чоловіком, який передусім є вірним своєму громадянському обов’язку. То 24 лютого 2022 року Ігор вже захищав Суми у складі бригади «Холодний Яр». Він і в мирному житті, і в бою завжди попереду, прикриваючи собою побратимів. То особливо я здивована не була, коли чоловік отримав Орден «За мужність» ІІІ ступеня за участь в боях на Ізюмському напрямку. Я можу лише здогадуватися, що Ігор побував у пеклі, бо такі нагороди просто за присутність не дають».

Варто зазначити, що в Лимана є двоюрідний брат Євген Бєлік, якому 23 лютого виповниться лише 21 рік. Зв’язок братів досить міцний. Чоловіки тримаються один одного. Євген у 2020 році підписав контракт і пішов служити в ту ж частину, де був Ігор. Якось так і повелося, що двоюрідні брати несуть службу поруч у складі батальйону піхотинців і зараз, під час повномасштабного вторгнення московитів. Вони підтримують один одного, – а це дуже важливо. Адже піхотинці завжди попереду, в авангарді бойових дій, то без надійної підтримки побратимів та молитви рідних, які чекають вдома, їм доводиться важко. Втім, попри всі труднощі солдати мужньо тримають оборону.

Є. Бєлік

До слова, за проявлену в боях відвагу Євгена Бєліка та Ігоря Лимана нагороджено почесними нагрудними знаками Головнокомандувача Збройних сил України «Сталевий хрест».

Валентина Лиман живе з донькою Лізою у Близнюках і не просто чекає свого чоловіка, а за будь-якої можливості мчить поближче до нього. Вона розповідає: «Я ніколи не боялася їздити в зону АТО. Була в Луганській області, у Волновасі на Донеччині. А зараз чомусь дуже страшно виїжджати за межі рідного селища. Хоча, коли дізналася, що чоловік за моїм борщем скучив, наварила сім літрів українського смаколика, найняла автівку та й рвонула з борщем на Барвінківський напрямок, де на той час стояла частина Ігоря. Погодувала хлопців – і додому».

Підтримують Валю її мама та старша сестра Ольга, яка живе в цивільному шлюбі теж з військовим – Сергієм Поповим, уродженцем Лукашівки. Ольга розповідає: «Я не знаю людини з таким же добрим і великим серцем, як у мого Сергія. Він атовець, то знає, що таке війна, не з чужих вуст. І навіть пройшовши через горнило війни, мій чоловік не розгубив свого чуйного ставлення до оточуючих. Він завжди всім допомагає, незважаючи на власні проблеми. Можливо, за це я його найбільше і люблю. Разом ми вже п’ять років. В минулому році на початку лютого чоловік мені казав, що скоро війна буде, і готувався до служби. Навіть сумку заздалегідь замовив. А воно так і сталося, хоча я до останнього не вірила, що можлива така біда. Коли 24 лютого в Лозовій почулися вибухи і було оголошено мобілізацію, Сергій зібрався, обійняв мене та дітей і пішов до військкомату. Чекаю. Молюся.»

С. Попов

Служба у хлопців важка, бо цариця полів – піхота є основою Збройних сил України, але їхні дружини та рідні мало знають про те, які воєнні стежки топчуть їхні чоловіки, захищаючи Україну. Вони тільки здогадуються, моляться в надії на Божий захист, та ще щоранку, затамувавши подих, очікують в телефоні коротке «норм».

Оксана ГРАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *