П’ятниця, 2 Грудня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > «Старі фотографії на стіл розклади…»

«Старі фотографії на стіл розклади…»

Вже давно мріяла ЛЮБОВ ІВАНІВНА ШАХВОРОСТ передати старі фотографії до редакції. І ось така нагода видалася. А допоміг їй здійснити задумане син Євгеній, який з розумінням поставився до бажання рідної людини і з любов’ю без поспіху чекав, поки мама здійснить задумане.

Любов Іванівна  з трепетом розкладала фотографії на столі, розповідаючи про пам’ятні моменти, зображені на світлинах, а особливо про людей, серед яких жила, працювала, зводила разом з чоловіком будинок, народжувала дітей і плекала онуків. 

Добрими словами і світлими спогадами про односельців ділилася жінка з журналістами. Щирою вдячністю була наповнена її розповідь про голову колгоспу Миколу Савелійовича Грищука, який, як раніше говорилося,  віддано трудився на благо народу. З теплотою розказувала і про доярок ферми села Валер’янівка, і тих, які працювали на інших фермах колгоспу. 

Ще змолоду Любов бігала допомагати матусі на ферму, а потім і сама стала там працювати. І так 46 років. А вдома ж ще і власне господарство. В селі ледачому нічого робити. Всі були трударями. У кожному дворі гусей щонайменше було по півсотні, качки і кури на додачу. Корівок тримали  не по одній. Тільки у господарстві родини Шахворостів їх було шість, а ще й телята, поросята…

Та й городів обробляли – в гектар і не вкладешся. Вже вісімдесятиріччя на порозі, а чоловікові трішки більше, та кількість городів зменшувати  не хочуть. На синівські плечі ця робота лягає.

«А як же ж,  – бідкається співрозмовниця, – колись тільки картоплі по вісімдесят відер саджали. Та сили зараз вже не ті». 

«Районну газету ми з чоловіком передплачуємо все життя, читаємо всі новини, – говорить ветеран праці Любов Іванівна Шахворост. – Дуже вже мені хотілося, щоб світлини вчителів Валер’янівської школи, і учнів, а також колективи доярок-трудівниць колишнього колгоспу «Комсомолець», а пізніше  імені Карла Маркса, були надруковані в газеті.
Всі ми віддано і чесно трудилися в ім’я Батьківщини, примножуючи славу району»

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *