Вівторок, 17 Травня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Молодіжний хаб та патріотична фотозона. Які ініціативи втілює молодь Близнюківщини

Молодіжний хаб та патріотична фотозона. Які ініціативи втілює молодь Близнюківщини

У Близнюківській громаді активними є молоді люди. Так випускники Близнюківського ліцею, а зараз студенти вже третього курсу харківських вишів, Ірина Фартух, Андрій Воронкін та Артем Даценко створили групу під назвою «КУБ», яка є двигуном молодіжних ініціатив. Слід зауважити, що до ідей підростаючого покоління дослухаються органи місцевого самоврядування і підтримують їхні починання.

Так, у свій час саме учнівська молодь розробляла проєкт парку відпочинку у Близнюках, який зараз користується популярністю не тільки в місцевих жителів, а і в лозівчан. Також діти працювали і над проєктом модернізації парку слави. На жаль, до цього часу він не втілений в життя, але, має право на існування та реалізацію.

В цьому році з нагоди ювілейного Дня Конституції молоді активісти зібрали однодумців, які мають автівки, прикрасили їх прапорами та на центральній площі селища виставили автомобілі у вигляді цифри 25. А ще на привокзальній площі зробили патріотичну фотозону, адже люди полюбляють  робити красиві тематичні світлини.

Сьогодні креативне утворення Близнюківщини «КУБ» просуває ідею створення у Близнюках Молодіжного хабу – це вільний освітній та просвітницький молодіжний простір, де люди віком від 14 до 35 років зможуть безпечно, цікаво та корисно проводити вільний час разом.

Ірина Фартух розповідає:
«В Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, де навчаємося ми з Артемом Даценком, була програма «Демократія від теорії до практики», курс якої ми із задоволенням пройшли. Метою програми є реалізація молодіжного проєкту у громаді, то ми вирішили, що попрацюємо над питанням створення молодіжного простору у Близнюках. З проханням підтримки звернулися до очільника Близнюківської громади Геннадія Короля і почали напрацьовувати певні ідеї: зустрічалися з молодіжними лідерами різних населених пунктів у Zoom, провели круглий стіл з молодими людьми, зацікавленими у позитивних змінах в громаді тощо. Пізніше до нас приєднався Андрій Воронкін, який зараз є студентом Харківського національного університету ім.В.Каразіна, і ми створили «КУБ».

Для втілення ідеї щодо облаштування Молодіжного хабу селищна рада запропонувала нам два варіанти: приміщення в колишньому будинку дитячої та юнацької творчості або в читальному залі центральної бібліотеки. Побувавши в будівлях, ми обрали будинок творчості, в якому легше розмістити різні локації, як-то: зону для настільних ігор, спортивних занять, кімнату для спілкування та чаювання, маленький кінозал тощо.

Наразі проєкт розроблено, але через відсутність фінансування поки що ця ідея не може бути реалізована. Втім, я не втрачаю надії, що вже наступного року завдяки бюджету участі селищної ради ми таки доведемо нашу ініціативу до логічного завершення. Поки що наше креативне утворення призупинило свою діяльність, бо зараз кожен займається особистими справами. Особисто я тільки-но завершила триденний ідеятон «Розширення економічних можливостей для молоді» в межах програми «Мріємо та діємо» і можу сказати, що все ж таки у проєктній діяльності важлива підтримка великої групи креативних особистостей, які матимуть спільну мету і не тільки бажатимуть змін, а й долучатимуться до їх впровадження. Вірю, що у нас скоро так і буде».

Загалом, молодіжні лідери не сидять на канікулах склавши руки. Вони планують відновити функціонування літнього кінотеатру і навіть запустили його в тестовому режимі на базі будинку творчості. Ідея не пройшла випробування, але виникли інші ініціативи.Також є ідея в перспективі відкрити літню школу молодіжних лідерів, щоб залучати до активних дій перспективних та креативних представників підростаючого покоління з сільської місцевості для втілення молодіжних ініціатив та налагодження волонтерської діяльності.

Із запитанням, чому не підтримує селищна рада ідею створення Молодіжного хабу, ми звернулися до очільника громади Геннадія Короля. На що отримали таку відповідь:

На наступний рік ми плануємо бюджет участі – це демократичний процес, який надасть можливість всім бажаючим брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення життєдіяльності Близнюківської громади. Будь-хто може подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя громадян, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його ініціативи реалізовуватимуться в рамках бюджету 2022 року.

Молодіжний простір у нашій громаді обов’язково буде, бо це організовуватиме підростаюче покоління, забираючи молодь з вулиць і відучаючи від шкідливих звичок. То хочу наголосити, що я дуже задоволений роботою молодих людей, які створили ініціативну групу «КУБ». Сподіваюсь, що вони не перегорять, подарують ще безліч ідей  і навіть після закінчення вищих навчальних закладів повернуться до рідного селища.

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.