Вівторок, 29 Листопада, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Секретар ради Яна Хомутова: «Чудес без кропіткої праці не буває. Вірте у свою громаду!»

Секретар ради Яна Хомутова: «Чудес без кропіткої праці не буває. Вірте у свою громаду!»

Яна Юріївна Хомутова обрана секретарем Близнюківської селищної ради VІІІ скликання. Це посадова особа ради, яка обирається депутатами за пропозицією селищного голови в порядку таємного голосування і її повноваження передбачені ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Сьогодні наша розмова буде саме з цією чарівною жінкою.

 • Яно Юріївно, у деяких громадян через незнання виникає хибне поняття кола повноважень, якими наділені Ви як секретар селищної ради. Розкажіть, будь ласка, які посадові обов’язки лежать на Ваших плечах?
 • Спектр моїх обов’язків досить широкий, то назву основні. Секретар ради здійснює повноваження голови, коли той не може їх виконувати за тих чи інших, визначених законодавством, обставин; сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень та координує діяльність постійних комісій; займається оприлюдненням рішень, контролем за їх виконанням; доведенням їх до виконавців; займається регуляторною політикою селищної ради; вирішує за дорученням селищного голови або відповідної ради інші питання, пов’язані з діяльністю ради та її органів, тощо.
  Враховуючи, що в органах місцевого самоврядування я працюю з 2006 року, то посадовими обов’язками, визначеними законом, не обмежуюсь і працюю в інших сферах, які мені доручив селищний голова. Зокрема, головним моїм завданням є налагодження надання якісних та доступних соціальних, адміністративних та культурних послуг для жителів нашої громади. Я також одночасно здійснюю повноваження секретаря виконавчого комітету. Тож займаюсь питаннями соціального захисту населення, серед іншого, це надання матеріальної допомоги на лікування, питаннями молодіжної політики та опіки і піклування тощо.
 • Роз’ясніть детальніше, над чим сьогодні працює Близнюківська селищна рада.
 • Детально про підсумки року громада дізнається зі щорічного звіту селищного голови. Зі свого боку можу роз’яснити, що ми працюємо над реорганізацією та створенням нових комунальних підприємств і закладів на території громади і покращенням їх функціонування.

  Наприклад, серед іншого ми (бо це не лише секретар, а багато фахівців селищної ради) вже створили Центр надання соціальних послуг селищної ради. Наразі в Центрі ефективно функціонує нове відділення соціальної роботи, створено відділення соціальної адаптації. Зовсім скоро воно почне працювати, бо соціальна адаптація надто важлива сфера саме для людей Близнюківської громади, яка унікальна величезною територією, на якій проживає мало людей. До всього, молоді у нас небагато, то ми повинні залучати до життя громади категорію людей старшого віку, створювати для них умови для збереження і продовження їхньої соціальної активності.

  За підтримки депутатів на останній сесії прийнято рішення про створення Центру культурних послуг селищної ради – новоформатного закладу, який функціонуватиме на базі Близнюківського районного Будинку культури. Подаватимемо документи на отримання субвенції з державного бюджету на реконструкцію РБК під Центр і вже замовили розробку проєкту та працюємо над заміною системи опалення в закладі. Створення Центру дасть можливість оптимізувати видатки на утримання громіздкої культурної інфраструктури громади, що залишилася з радянських часів, та створити такі публічні простори, щоб в одному місці зібрати дорослих, дітей, молодь і людей старшого покоління, аби всі охочі могли навчитися новому та вільно спілкуватися.

  Сьогодні головним завданням працівників Центру культурних послуг буде організація дозвілля та відпочинку у віддалених селах на територіях старостинських округів. І це не просто концерти, підготовлені під якісь дати, а щоденна робота з людьми, враховуючи місцеві особливості та унікальні локальні традиції, які історично склалися на територіях старостинських округів нашої громади.

  Працюємо і над вдосконаленням Центру надання адміністративних послуг, який заплановано розташувати на першому поверсі в будівлі колишньої райдержадміністрації. Теж готуємо пакети документів для отримання підтримки від держави, але, знову ж таки, не чекаємо і йдемо вперед. Одне із найважливіших завдань – це створення комфортних для громадян умов для швидкого, якісного і доступного отримання адмінпослуг.

  Також в цьому році здійснили “велике переселення” Школи мистецтв в будівлю колишнього дитячого садка, відкрили в ній додаткове театральне відділення, де із задоволенням виховуються юні таланти.
  Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) розмістили у комфортному для дітей місці і забезпечили підвіз вихователів до вихованців.

  Стан автомобільних доріг у нашій громаді, на жаль, поки що такий, то дитині з особливими освітніми потребами нелегко доїхати до селища, тому зараз спеціалісти ІРЦ їздять в старостати до своїх вихованців за зручним для всіх графіком.

  Щодо розвитку спорту, то в нашій ДЮСШ запрацювало два додаткових відділення – пауерліфтингу та вільної боротьби. Наша громада однозначно спортивна, вихована роками праці відданих спорту людей. Тому найважливішим завданням залишається створення умов для професійного виховання спортсменів, для спортивного дозвілля аматорів та формування здорового способу життя нашої молоді в дусі головних сучасних тенденцій. Звичайно, що центральний стадіон в Близнюках потребує реконструкції, для якої вже розроблено проєкт та планується початок робіт.

  Безумовно, все, про що я розказала, – це лише частина того, над чим селищна рада працювала менше ніж рік, оскільки реорганізація колишніх сільських рад завершилася лише в березні поточного року.
  Вважаю, що за такий короткий проміжок часу фундаментальних змін для спішного становлення та розвитку громади було достатньо.
 • Це величезний обсяг роботи, але люди все одно нарікають на бездіяльність селищної ради.
 • Як на мене, то ситуація, яка складається сьогодні, схожа на 2006 рік, коли я тільки прийшла на роботу до селищної ради. Зрозумійте, в органи місцевого самоврядування люди йдуть свідомо, бо вони готові використовувати свої знання, свій час і потенціал на втілення корисних для людей справ. Я дякую тим, хто голосував за мене, і дав цю можливість, бо знаю, в якому напрямку треба працювати, щоб досягти позитивних результатів.

  Вважаю, що нарікання на бездіяльність селищної ради є безпідставними. Я не маю наміру ідеалізувати роботу ради, але хочу, щоб люди зрозуміли, що чудес без кропіткої, часто невидимої на початку, роботи – не буває.

  Наша громада існує лише рік, то сьогодні ми ще вивчаємо її потреби, можливості, пріоритети розвитку і часом зіштовхуємося з непередбаченими перепонами, як, наприклад, ціноутворення на ринку енергоносіїв.

  Хочу пояснити, що реалізація планів потребує фінансів, тому наповнення бюджету є першочерговим, а основним ресурсом для цього є податкові надходження, зокрема, це плата за використання землі, бо в нас немає промисловості та переробних підприємств. Тож ведеться постійна робота з власниками та користувачами земельних ділянок щодо оформлення земельних ділянок, сплати заборгованості та зміни умов договорів оренди землі в бік підвищення відсотку орендної плати. Ми, як і раніше, тісно співпрацюємо з податковою інспекцією в частині адміністрування податків та їх своєчасної сплати.
  Паралельно вирішуються комунальні питання щодо розширення парку комунальної техніки, покращення благоустрою, соціальні питання пільговиків та людей, що опинилися в складних життєвих обставинах.
  Також велику роботу ми провели по створенню старостинських округів. Наразі завершується процедура громадського обговорення кандидатур 14 старост, запропонованих селищним головою. Тому в новий рік ввійдемо сформованою потужною командою.
  А щодо нарікань на бездіяльність, я схиляюся сприймати їх як спонукання до дії.
 • Що вважаєте своїм найбільшим досягненням за цей час, а що – найбільшою невдачею?
 • Одразу наголошую, що я не працюю на себе, в пріоритеті – інтереси суспільні, тому в мене не може бути особистих досягнень і невдач. Переконана, що нам ще потрібно допрацьовувати в напрямку сприяння діяльності дієвих громадських організацій в громаді, залучення зовнішніх позабюджетних грантових коштів. Втім, певні кроки вже зроблено, зокрема сформовано групу спеціалістів ради, які пройшли навчання в сфері проєктного менеджменту та вже працюють над проєктами на наступний рік. Наша громада потребує ще більше активних та ініціативних громадян. Чомусь люди йдуть до селищної ради не з пропозиціями, а з вимогами, забуваючи, що ми відкриті і готові до спільної праці, завжди допоможемо і направимо.

  А ось щодо того, що вдалося, – то це формування колективу. За цей рік ми створили дієвий колектив як з досвідчених працівників, так і зовсім нових в самоврядуванні людей, які разом вдосконалюють свої навички, працюють над підвищенням кваліфікації, опановують нові напрямки для ефективного використання такого потужного міксу досвіду та ентузіазму. Тому сьогодні з кожного кабінету чути онлайн-вебінари та тренінги.

  Зараз розпочато роботу по створенню молодіжної ради для кращого розуміння людьми основного функціоналу муніципальної влади та реалізації молодіжної політики в громаді.

  Мене дуже цікавлять масові комунікації, цифровізація та прозорість в роботі громади, бо саме з відкритості починається сучасна громада. Тому з першої сесії ради ми працюємо прозоро, адже транслюємо засідання в онлайн режимі завдяки медіаплатформі редакції газети «Нове життя», а також зберігаємо записи усіх відкритих засідань селищної ради.
 • Втім, головною проблемою нашої громади залишається неможливість працевлаштуватися. Це головний чинник того, що молодь масово виїжджає у великі міста і за кордон. Чи створюватимуться нові робочі місця у нашій громаді?
 • Питання наболіле, але сьогодні відповісти однозначно ствердно і запевнити, що завтра одразу буде створено багато робочих місць, я не можу. Ми працюємо в напрямку створення дружньої до бізнесу громади, вивчали питання залучення бізнесу, думали, як завести сюди інвесторів, як прорекламувати малий бізнес, щоб створювались нові робочі місця і самі підприємці отримували квоти для розвитку, – але у нашій громаді проживає мало людей, не дуже зручна логістика і Близнюківщина – прифронтовий район. Тому, крім сподівань на появу в громаді середнього та великого бізнесу, ми працюємо над оптимізацією та перепрофілюванням існуючого трудового потенціалу громади, зокрема для роботи в соціальній сфері та сфері благоустрою. Також селищна рада готова сприяти розвитку та підтримувати локальний бізнес із залученням наявного комунального ресурсу. Серед заходів на наступний рік є створення каталогу місцевого бізнесу, розширення рекламних площ для місцевих товарів і проведення локального ярмарку для їх реалізації тощо. До слова, для згуртування та промоції громади плануємо наступного року такий ярмарок провести.
 • Поділіться планами на наступний рік.
 • У нашій громаді живуть чудові люди, тому саме їхня активність конче необхідна для винайдення шляхів розв’язання проблем, що мають місце сьогодні. Наступного року ми плануємо зосередитися на розвитку старостинських округів. Вивчаємо можливість відкрити внутрішні маршрути і пустити по них власний транспорт, щоб не бути залежними від перевізника. Продовжимо вдосконалювати роботу Центрів. Також активно працюємо над залученням громадськості до нагляду за роботою комунальних закладів.

  На наступну сесію виноситься питання про створення Спостережної ради при Близнюківській центральній районній лікарні для залучення громадян до управління закладом охорони здоров’я. А також працюємо над створенням наглядових рад комунальних підприємств, в тому числі і при Близнюківській ЦРЛ. Чудово, що маємо у громаді центр сімейної медицини «Мій лікар» – це і альтернатива для мешканців, і перспектива для розвитку всієї громади. Хоча після завершення реконструкції центральної лікарні ми пропонуватимемо для зручності пацієнтів розташувати всі медичні заклади під одним дахом у Близнюківській ЦРЛ, яка вже наповнена сучасним медичним обладнанням.

  З січня наступного року вже почне працювати поліцейський офіцер громади, а згодом до нього приєднаються ще два поліцейських, які будуть забезпечувати порядок на території Близнюківщини, орієнтуючись на потреби місцевого населення. Також в наступному році плануємо запровадити практику відвідування успішних громад представниками селищної ради та активної громадськості для порівняння, залучення та обміну досвідом, налагодження дружніх стосунків для співпраці.
 • Скоро Новий рік. Що побажаєте землякам?
 • Я хочу побажати усім жителям вірити в нашу громаду і в наступному році відчути та усвідомити особисту причетність кожного до змін нашого життя в громаді на краще. Також з нагоди прийдешніх новорічних та різдвяних свят я бажаю усім міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя, добра і миру.

Записала
Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *